Bus Bielawa – Wrocław. Jak dojechać, atrakcje, rozkład jazdy

Kilku dziesięciokilometrowe podróże to dla wielu codzienność. Często są one związane z miejscem pracy w większym mieście, które znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Wrocław jako duże, prężne miasto codziennie ma wielu odwiedzających, ale również ludzi dojeżdżających do swoich miejsc pracy. Dzięki Beskid-Przewozy dojazd z odległych powiatów jest o wiele prostszy.

Połączenie Bielawa – Pieszyce – Dzierżoniów – Wrocław

Połączenie to obsługuje trzy miasta powiatu dzierżoniowskiego na południowy zachód od Wrocławia. Wszystkie miejscowości mogą szczycić się swoją wyjątkowością z uwagi na ich położenie u podnóża Gór Sowich oraz niedaleko Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Przyglądając się dokładniej trzem wymienionym miejscowościom można odkryć w nich wiele ciekawostek.

Bielawa

Średniej wielkości miasto liczące około 30 tysięcy mieszkańców. Głównie uwagę przykuwa tutaj krajobraz naturalny. Spacerując szlakami po skałkach w Bielawie możemy podziwiać szczyty Gór Sowich z takich miejsc jak na przykład Góra Parkowa czy Biała Skałka. Pięknym miejscem jest również Jezioro Bielawskie idealnie wpasowujące się w naturalny krajobraz przedgórza. Miasto może poszczycić się również architekturą, ponieważ ma rynek z ratuszem oraz wiele zabytkowych kościołów. W Bielawie zaczyna się podróż autobusem Beskid-Przewozy w stronę kolejnego miasta powiatu.

Pieszyce

Mniejsze miasto liczące około 8 tysięcy mieszkańców leży na drodze w Góry Sowie. Do Gminy Pieszyce należy najbardziej rozpoznawalny symbol Gór Sowich – wieża widokowa szczytu Wielka Sowa. Bogatą historię gminy potwierdzają mury obronne z XVII wieku służące niegdyś zespołowi zamkowo-pałacowemu, który również utrzymany jest w świetnym stanie.

Dzierżoniów

Stolica powiatu dzierżoniowskiego to kolejny przystanek na trasie przejazdu do Wrocławia. Średnie, gęsto zaludnione miasto spełnia wszelkie wymagania stolicy powiatu. W Dzierżoniowie jest dworzec PKP, Ośrodek Sportu i Rekreacji, a centrum miasta zbudowane na kształt koła ma piękny rynek z ratuszem oraz smacznymi knajpkami dookoła. Patrząc na prezencję miasta oraz jego położenie, można tylko pozazdrościć mieszkańcom lub zobaczyć samemu i przyjechać tam na przykład z Beskid-Przewozy lub PKS Dzierżoniów.

Przewoźnicy na trasie Bielawa – Wrocław

Na trasie z Bielawy do Wrocławia przez Dzierżoniów i Pieszyce przewozy regularnie oferuje kilku przewoźników. Są to głównie PKS Dzierżoniów, Beskid-Przewozy i Busy Wrocław. Mnogość przewoźników stanowi o szerokich rozkładach, które zapewniają komfort podróżowania w każdej porze dnia. Odjazdy autobusów na tej linii są nawet co 30 minut, więc jest wystarczająco często, aby bez obaw móc korzystać z autobusów jako z głównego środka transportu.

Odległości i czasy przejazdu

Cała trasa przejazdu to około 70 kilometrów. Jest to trasa od Bielawy przez Pieszyce i Dzierżoniów, później prowadząca przez Łagiewniki, Jordanów Śląskie i Bielany Wrocławskie. Koniec trasy ma miejsce na dworcu autobusowym przy Galerii Wrocławskiej. Czas podróży na całej trasie to nieco ponad półtorej godziny. Na trasie nie ma zbyt wielu przystanków, więc jazda jest płynna i stosunkowo szybka.

Orientacyjne ceny biletów

Ceny biletów normalnych wahają się w granicach 7-18 złotych, natomiast występują bilety ulgowe, seniorskie i okresowe, które w zależności od przewoźnika mają różne ceny, jednak korzystniejsze od cen biletów jednorazowych.