Wrocław – najważniejsze informacje o Wrocławiu

Najpopularniejsze atrakcje Wrocławia

Zapewne wiele osób chcących w dobry sposób spożytkować swój pobyt we Wrocławiu zastanawia się co warto zobaczyć. Wobec tego miasto nie powinno nikogo rozczarować – we Wrocławiu znajduje się cała masa atrakcji, nie tylko do obejrzenia i zrobienia sobie zdjęcia, ale również poznania historii oraz zaplecza kulturowego tego miasta.

Wśród największych atrakcji Wrocławia wyszczególnić można:

  • Rynek – Stare miasto
  • Ostrów Tumski
  • Panorama Racławicka
  • Wrocławskie ZOO i Afrykanarium
  • Ogród Japoński w Parku Szczytnickim
  • Sky Tower

                         Niestety  większość z wyżej wymieniowych atrakcji jest płatna. Dlatego jeśli ktoś nie chce zbytnio nadwyrężać swojego budżetu może zwiedzić niektóre atrakcje, które są bezpłatne. Nalezą do nich na przykład Labirynt w Parku na Grochowie –  który jest również kojarzony z labiryntem grabowym. Spacer po tym parku może przynieść sporą dawkę adrenaliny, ponieważ trzeba całkiem nieźle się nagłówkować aby znaleźć wyjście. Kolejnym miejscem bez konieczności opłaty za wstęp jest Wyspa Słodowa. Jest to kolejne urokliwe miejsce w samym sercu miasta, skąd rozchodzi się przepiękny widok na Uniwersytet Wrocławski oraz sam Rynek. Godzinami można rozkoszować się przepiękną panoramą Wrocławia, choć najpiękniej jest latem o zachodzie słońca oraz wieczorem.

Wrocław – atrakcje dla dzieci

Wszelkie atrakcje Wrocławia kojarzone są zwykle jako warte zobaczenia jedynie dla dorosłych. To jednak nieprawda, gdyż znajduje się tutaj również wiele miejsc przyjaznych najmłodszym turystom. Należą do nich na przykład wrocławskie krasnale. Są to figurki krasnale rozsiane po całym mieście, które jednocześnie stanowią wizytówkę tego miasta. Trzeba się sporo nachodzić aby odnaleźć wszystkie. Dodatkowo, inną atrakcją odpowiednią dla dzieci jest Afrykanarium stanowiące integralną część wrocławskiego ZOO. Jest to miejsce, w którym zgromadzone jest wiele gatunków zwierząt normalnie żyjących w odległych zakątkach świata (należą do nich również stworzenia morskie), które mają zapewnione warunki do życia jak na wolności. Może to stanowić sporą przygodę zobaczyć wiele gatunków egzotycznych zwierząt w jednym miejscu, a niektórych dotknąć lub nakarmić.

Wrocław na weekend – najciekawsze atrakcje

Wszystkie z wyżej wymienionych atrakcji są godne odwiedzenia, jednak aby odwiedzić je wszystkie za jednym razem, potrzeba na to kilku dni. Spora część turystów preferuje jednak w opcji wypadku na weekend, co znacznie ogranicza możliwości czasowe na zobaczenie wszystkich atrakcji. Wobec tego na weekend na pewno warto odnotować w swojej liście punktów do odwiedzenia takie miejsca jak:

Rynek Starego Miasta we Wrocławiu – oprócz znalezienia niektórych atrakcji krasnali, sam Rynek jest wizytówką miasta pod względem architektury (znaleźć można tutaj m.in Ratusz wrocławski) a sam Rynek znajduje się bardzo blisko Wyspy Słodowej oraz Bulwaru Xawerego Dunikowskiego przy Odrze.

Panorama Racławicka – obiekt, w którym znajduje się ogromny naścienny obraz namalowany przez Jana Kossaka oraz Wojciecha Stykę przedstawiających bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Wizyta w tym miejscu może przyprawić o zawrót głowy, gdyż patrząc na obraz z bliska można odnieść wrażenie, jakby było się w środku samej bitwy.

Hala Stulecia wraz z Ogrodem Japońskim – niesamowity obiekt o ogromnym znaczeniu historycznym dla Polski w sąsiedztwie parku gdzie można się poczuć jak na spacerze w Tokio – idealne miejsce na relaks oraz możliwość obejrzenia dwóch atrakcji za jednym zamachem.

Owe atrakcje turystyczne przyniosą zarówno ogromne zadowolenie oraz masę wspomnień związanych z tymi miejscami, a jednocześnie nie pochłoną mnóstwo czasu podczas krótkiego pobytu. Odwiedzając te miejsca, będzie można stwierdzić, że naprawdę widziało się Wrocław.