Kraków – Wrocław – jak dojechać? Rozkład jazdy autobusów

Kraków i Wrocław to jedne z największych miast w Polsce. Podkreślić należy fakt, że są one ze sobą bardzo dobrze skomunikowane ze względu na autostradę Dzięki temu bardzo szybko można pokonać określoną odległość. Trasa liczy około 270 kilometrów. Można ją pokonać już w około 2,5 godziny. Na określonym odcinku znajdziemy kilka punktów, na których należy uiścić opłaty.

Autobus jako środek pozwalający na poruszanie się między wskazanymi miastami

Jednym ze sposobów poruszania się między miastami jest autobus. Podkreślić należy fakt, że ze względu na atrakcyjność miast mamy w tym przypadku do wyboru różnych przewodników. Ludzie bardzo często wybierają połączenie Kraków-Wrocław. Rozkład jazdy autobusów zapewnia im bardzo duże możliwości. Istotne jest to, że różne firmy oferują ceny w podobnej wysokości. Kształtuje się ona na poziomie 40-50 zł za bilet normalny. W przypadku takiego środka transportu musimy się liczyć z koniecznością poświecenia od 3 do 5 godzin. Szybciej dojedziemy, gdy zdecydujemy się na prywatnych przewoźników, którzy konkurują nie tylko ceną, a możliwością dotarcia w wybrane miejsce w krótszej perspektywie czasowej.

A może warto wybrać podróż pociągiem?

Inną możliwością poruszania się na trasie Kraków-Wrocław jest pociąg. Jest to bardzo wygodna alternatywa. Cena przejazdu kształtuje się na poziomie 50-60 zł w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem zakupi się bilet. Podróż tym środkiem komunikacji trwa około 5 godzin. Można dojechać do celu bezpośredni, bądź z przesiadką w Katowicach. Oczywiście wówczas przejazd się przedłuża. Podkreślić należy fakt, że podróżowanie pociągiem w Polsce staje się coraz bardziej komfortowe. Dlatego też wybierając się w podróż na określonej trasie warto skorzystać z takiej możliwości.

Czy na trasie Kraków-Wrocław istnieją połączenia lotnicze?

W Polsce połączenia lotnicze pomiędzy miastami staja się coraz popularniejszą formą podróżowania. Wynika to z faktu możliwości pokonania odległości w bardzo krótkim czasie. Jednakże biorąc pod uwagę stosunkowo małą odległość między Krakowem i Wrocławiem, która kształtuje się na poziomie 270 kilometrów, a także połączenie autostradą A4, na określonej trasie nie znajdziemy bezpośrednich połączeń lotniczych. Chociaż nie oznacza to faktu, że nie ma tutaj możliwości skorzystania z takiej opcji. Można polecieć na trasie Kraków-Wrocław z przesiadką w Warszawie. Lot samolotem zapewnia bardzo dużo satysfakcji i radości. Jednakże trzeba liczyć się tutaj z wysoką ceną. Koszt biletu w jedną stronę to niebagatelna suma kształtująca się na poziomie 400 złotych.

Kraków i Wrocław to piękne miasta, które warto zobaczyć. Dlatego też dobre skomunikowanie pomiędzy tymi miastami jest bardzo istotną sprawą. Gdy wybieramy się w daną podróż możemy skorzystać z samochodu, autobusu, pociągu, a nawet samolotu. Mamy bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o opcje transportu, jak i rozkłady jazdy czy lotów. Możemy wybrać taki sposób, który najbardziej odpowiada pod względem ceny, a także samego sposobu. Wybór należy do nas!