Kraków – Wrocław – jak dojechać? Rozkład jazdy autobusów i pociągów

Odległość Kraków – Wrocław

Kraków znajduje się w Polsce na współrzędnych (50.0614,19.9366), a Wrocław ma współrzędne (51,1.17,0333). Obliczona odległość przelotu z Krakowa do Wrocławia wynosi 146 mil, co daje 235 km.

Jeśli chcesz jechać samochodem, odległość pomiędzy Krakowem a Wrocławiem wynosi 270,89 km. Jeśli jeździsz swoim samochodem ze średnią prędkością 112 kilometrów na godzinę (70 mil / h), czas podróży wyniesie 2 godziny 25 minut.

Tabela czasu podróży po prawej stronie dla różnych opcji.
Różnica między lotem samolotem a przejazdem samochodem wynosi 36 km.

 

Jak najłatwiej, jak dojechać z Krakowa do Wrocławia? Jak dojechać pociągiem, czy autobusem do Wrocławia? Który transport jest najbardziej opłacalny, najszybszy i najwygodniejszy? Zapoznaj się z rozkładem jazdy autobusów i pociągów do Wrocławia!

 

Autobus z Krakowa do Wrocławia:

 

Śr. czas przejazdu:3 godziny 29 minut
Cena biletu:20zł
Odjazd autobusu::Kraków
Przyjazd autobusem::Wrocław
Odległość:233km
Przewoźnicy autobusowi::Neobus

 

Rozkład jazdy autobusów i pociągów Kraków – Wrocław, Wrocław – Kraków

Przystanek początkowyPrzystanek końcowyCzas odjazduCzas przyjazduCena za biletCzas podróżyPrzewoźnik
Środek transportu
Kraków GłównyWrocław Główny19:5023:153h 25minPKP Intercity S.A.Pociąg
Kraków GłównyWrocław Główny9:2012:413h 21minPKP Intercity S.A.Pociąg
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.9:0012:1539.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.8:0511:4035.99PLN3h 35minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.7:3510:5039.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków GłównyWrocław Główny7:1810:443h 26minPKP Intercity S.A.Pociąg
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.7:0010:1549.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków GłównyWrocław Główny5:228:523h 30minPKP Intercity S.A.Pociąg
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.2:005:5549.99PLN3h 55minFlixBusBus
Kraków GłównyWrocław Główny0:065:004h 54minPKP Intercity S.A.Pociąg
KRAKÓW MDAWROCŁAW D.A.8:2512:3532.00PLN4h 10minNEOBUSBus
KRAKÓW MDAWROCŁAW D.A.6:5510:5532.00PLN4h 0minNEOBUSBus
KRAKÓW MDAWROCŁAW D.A.3:407:2532.00PLN3h 45minNEOBUSBus
KRAKÓW MDAWROCŁAW D.A.0:404:2019.00PLN3h 40minNEOBUSBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.19:2022:3539.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.18:5022:2039.99PLN3h 30minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.18:0521:4045.99PLN3h 35minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.17:4020:5539.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków GłównyWrocław Główny17:1720:463h 29minPKP Intercity S.A.Pociąg
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.16:5020:2039.99PLN3h 30minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.15:1518:3035.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków GłównyWrocław Główny15:1418:463h 32minPKP Intercity S.A.Pociąg
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.14:4518:0059.99PLN3h 15minFlixBusBus
Kraków MDA, ul. Bosacka 18Wrocław, D.A.14:0517:4045.99PLN3h 35minFlixBusBus
KRAKÓW MDAWROCŁAW D.A.14:4018:5032.00PLN4h 10minNEOBUSBus
KRAKÓW MDAWROCŁAW D.A.14:1518:3035.00PLN4h 15minPKS Zielona Góra Sp. z o.o.Bus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 1819:3022:4049.99PLN3h 10minFlixBusBus
Wrocław GłównyKraków Główny9:1312:423h 29minPKP Intercity S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 189:0012:1539.99PLN3h 15minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 188:0011:4045.99PLN3h 40minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 187:2010:5039.99PLN3h 30minFlixBusBus
Wrocław GłównyKraków Główny7:1510:433h 28minPKP Intercity S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 186:009:1539.99PLN3h 15minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 185:208:5039.99PLN3h 30minFlixBusBus
Wrocław GłównyKraków Główny4:548:093h 15minPKP Intercity S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 184:459:0045.99PLN4h 15minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 180:104:0549.99PLN3h 55minFlixBusBus
WROCŁAW D.A.KRAKÓW MDA7:5011:4532.00PLN3h 55minNEOBUSBus
WROCŁAW D.A.KRAKÓW MDA7:1011:3035.00PLN4h 20minPKS Zielona Góra Sp. z o.o.Bus
WROCŁAW D.A.KRAKÓW MDA3:507:5032.00PLN4h 0minNEOBUSBus
Wrocław GłównyKraków Główny19:2022:523h 32minPKP Intercity S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 1819:1522:3039.99PLN3h 15minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 1817:2020:3535.99PLN3h 15minFlixBusBus
Wrocław GłównyKraków Główny17:0820:423h 34minPKP Intercity S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 1816:3020:1535.99PLN3h 45minFlixBusBus
Wrocław GłównyKraków Główny15:3518:553h 20minPKP Intercity S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 1815:3018:4049.99PLN3h 10minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kraków MDA, ul. Bosacka 1814:2018:0039.99PLN3h 40minFlixBusBus
WROCŁAW D.A.KRAKÓW MDA19:0022:5032.00PLN3h 50minNEOBUSBus
WROCŁAW D.A.KRAKÓW MDA15:5019:4519.00PLN3h 55minNEOBUSBus
WROCŁAW D.A.KRAKÓW MDA14:0017:5018.00PLN3h 50minNEOBUSBus

Udogodnienia dostępne podczas jazdy autobusem:

  • Toaleta na pokładzie. 
  • Gniazdo zasilania przynajmniej częściowo dostępne. 
  • Jeden duży bagaż bezpłatnie. 
  • WI-FI przynajmniej częściowo dostępne.

 

Udogodnienia w pociągu:

Jeden duży bagaż bezpłatnie

Przystanki autobusowe na trasie Kraków – Wrocław, Wrocław – Kraków:

KrakówWrocław19,00 zł3h 40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
0:400:40
Balice, KRAKÓW AIRPORT1:001:00
KATOWICE D.A. ul. Skargi2:002:00
GLIWICE Plac Piastów 052:272:27
WROCŁAW D.A.4:20
KrakówWrocław32,00 zł3h 45min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
3:403:40
Balice, KRAKÓW AIRPORT4:004:00
KATOWICE D.A. ul. Skargi5:005:00
GLIWICE Plac Piastów 055:275:27
WROCŁAW D.A.7:25
WrocławKraków18,00 zł3h 50min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:00
GLIWICE Plac Piastów 0515:5015:50
KATOWICE D.A. ul. Skargi16:2016:20
Balice, KRAKÓW AIRPORT17:1017:10
KRAKÓW MDA17:5017:50
KrakówWrocław32,00 zł4h 0min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:556:55
Balice, KRAKÓW AIRPORT7:207:20
KATOWICE D.A. ul. Skargi8:308:30
GLIWICE Plac Piastów 059:009:00
WROCŁAW D.A.10:55
KrakówWrocławNaN NaN4h 54min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
23:300:06
Katowice2:102:1497km
Zabrze2:282:29115km
Gliwice2:362:38124km
Lubliniec3:223:26176km
Opole Główne4:004:02231km
Brzeg4:284:30272km
Oława4:404:42287km
Wrocław Główny5:00313km
WrocławKraków19,00 zł3h 55min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:50
GLIWICE Plac Piastów 0517:4517:45
KATOWICE D.A. ul. Skargi18:1518:15
Balice, KRAKÓW AIRPORT19:0519:05
KRAKÓW MDA19:4519:45
KrakówWrocław49,99 zł3h 55min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
1:502:00
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.3:103:1570km
Wrocław, D.A.5:556:05237km
Wrocław lotnisko6:356:40248km
KrakówWrocław32,00 zł4h 10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:258:25
Balice, KRAKÓW AIRPORT9:059:05
KATOWICE D.A. ul. Skargi10:1010:10
GLIWICE Plac Piastów 0510:4010:40
WROCŁAW D.A.12:35
WrocławKraków32,00 zł3h 50min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
19:00
GLIWICE Plac Piastów 0520:5020:50
KATOWICE D.A. ul. Skargi21:2021:20
Balice, KRAKÓW AIRPORT22:1022:10
KRAKÓW MDA22:5022:50
KrakówWrocławNaN NaN3h 30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
5:22
Częstochowa Stradom6:566:58147km
Lubliniec7:197:21182km
Opole Główne7:567:58238km
Brzeg8:228:24278km
Oława8:338:35293km
Wrocław Główny8:529:18319km
Wrocław Mikołajów9:239:25323km
WrocławKraków19,00 zł3h 40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:40
GLIWICE Plac Piastów 050:300:30
KATOWICE D.A. ul. Skargi1:001:00
Balice, KRAKÓW AIRPORT1:501:50
KRAKÓW MDA2:202:20
KrakówWrocław49,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:00
Wrocław, D.A.10:1510:25235km
Wrocław lotnisko10:5511:00246km
KrakówWrocławNaN NaN3h 26min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:537:18
Częstochowa Stradom8:528:55148km
Lubliniec9:179:20183km
Opole Główne9:529:54238km
Brzeg10:1510:17278km
Oława10:2610:28293km
Wrocław Główny10:44320km
WrocławKraków39,99 zł3h 40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:20
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.16:4516:50168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1818:0018:15237km
WrocławKraków49,99 zł3h 10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
Wrocław lotnisko14:4514:5011km
15:2015:30
Kraków MDA, ul. Bosacka 1818:40235km
KrakówWrocław39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:35
Wrocław, D.A.10:50235km
KrakówWrocław35,00 zł4h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:0014:15
KATOWICE D.A. ul. Skargi15:2515:3075km
OPOLE ul. Kowalczyków 5617:0517:10190km
WROCŁAW D.A.18:3018:45280km
WrocławKrakówNaN NaN3h 20min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
Wrocław Mikołajów15:0215:044km
15:1015:35
Oława15:5115:5326km
Brzeg16:0216:0441km
Opole Główne16:2516:2881km
Lubliniec16:5917:01137km
Częstochowa Stradom17:2617:28172km
Kraków Główny18:5519:16319km
KrakówWrocław35,99 zł3h 35min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:05
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.9:109:1570km
Wrocław, D.A.11:40237km
WrocławKraków35,99 zł3h 45min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:2516:30
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.18:5519:00168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1820:1520:30237km
WrocławKraków35,00 zł4h 20min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:557:10
OPOLE ul. Kowalczyków 568:358:4090km
KATOWICE D.A. ul. Skargi10:1510:20205km
KRAKÓW MDA11:3011:45280km
KrakówWrocław45,99 zł3h 35min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5014:05
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.15:1015:1570km
Wrocław, D.A.17:4017:45237km
WrocławKrakówNaN NaN3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
4:54
Oława5:095:1026km
Brzeg5:195:2041km
Opole Główne5:425:4581km
Lubliniec6:156:17137km
Częstochowa Stradom6:416:43172km
Kraków Główny8:09319km
KrakówWrocław39,99 zł3h 30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:4016:50
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.18:0018:1070km
Wrocław, D.A.20:2020:30237km
WrocławKraków39,99 zł3h 30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
5:105:20
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.7:307:40168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 188:509:00237km
KrakówWrocław39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:40
Wrocław, D.A.20:55235km
WrocławKraków39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Kraków MDA, ul. Bosacka 189:15235km
KrakówWrocławNaN NaN3h 29min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:5717:17
Częstochowa Stradom18:4618:49147km
Lubliniec19:1119:16182km
Opole Główne19:5419:56238km
Brzeg20:1720:19278km
Oława20:2720:29293km
Wrocław Główny20:46319km
WrocławKrakówNaN NaN3h 28min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:15
Oława7:317:3926km
Brzeg7:487:5041km
Opole Główne8:128:1581km
Lubliniec8:518:52137km
Częstochowa Stradom9:169:18172km
Kraków Główny10:4311:04319km
KrakówWrocław45,99 zł3h 35min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:5018:05
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.19:1019:1570km
Wrocław, D.A.21:4021:50237km
WrocławKraków39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:00
Kraków MDA, ul. Bosacka 1812:15235km
WrocławKrakówNaN NaN3h 29min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:519:13
Oława9:289:3026km
Brzeg9:399:4141km
Opole Główne10:0310:0781km
Lubliniec10:4810:49137km
Częstochowa Stradom11:1411:15172km
Kraków Główny12:4213:06319km
KrakówWrocław39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
19:20
Wrocław, D.A.22:35235km
KrakówWrocławNaN NaN3h 25min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
19:50
Częstochowa Stradom21:2621:28147km
Lubliniec21:4921:51182km
Opole Główne22:2222:25238km
Brzeg22:4722:49278km
Oława22:5722:59293km
Wrocław Główny23:15319km
WrocławKraków39,99 zł3h 30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:107:20
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.9:309:40168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1810:5011:00237km
WrocławKraków45,99 zł3h 40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:508:00
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.10:2510:30168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1811:4011:55237km
KrakówWrocław39,99 zł3h 30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
18:4018:50
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.20:0020:1070km
Wrocław, D.A.22:2022:30237km
WrocławKrakówNaN NaN4h 55min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
23:20
Oława23:3723:3826km
Brzeg23:4823:4941km
Opole Główne0:140:1681km
Lubliniec0:510:52137km
Gliwice1:361:38189km
Zabrze1:471:48197km
Katowice2:042:09216km
Kraków Główny4:154:55313km
KrakówWrocław35,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:15
Wrocław, D.A.18:30235km
WrocławKraków45,99 zł4h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
4:404:45
Brzeg dw. aut.5:305:3541km
Opole, Port Sindbad6:156:2082km
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.7:457:50168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 189:009:15238km
WrocławKraków49,99 zł3h 10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
Wrocław lotnisko18:4518:5011km
19:2019:30
Kraków MDA, ul. Bosacka 1822:40235km
WrocławKraków49,99 zł3h 55min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
Wrocław lotnisko23:2523:3011km
0:000:10
Katowice Bus station 1 Piotra Skargi str.2:502:55168km
Kraków MDA, ul. Bosacka 184:054:15237km
KrakówWrocławNaN NaN3h 32min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:5415:14
Częstochowa Stradom16:4816:51148km
Lubliniec17:1317:14183km
Opole Główne17:5017:52238km
Brzeg18:1618:18278km
Oława18:2618:28293km
Wrocław Główny18:4619:07320km
WrocławKraków32,00 zł3h 55min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:50
GLIWICE Plac Piastów 059:459:45
KATOWICE D.A. ul. Skargi10:1510:15
Balice, KRAKÓW AIRPORT11:0511:05
KRAKÓW MDA11:4511:45
WrocławKrakówNaN NaN3h 32min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
Wrocław Mikołajów18:5218:544km
19:0019:20
Oława19:3619:3826km
Brzeg19:4719:4941km
Opole Główne20:1320:1681km
Lubliniec20:5320:57137km
Częstochowa Stradom21:2021:24172km
Kraków Główny22:52319km
KrakówWrocław59,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:4014:45
Wrocław, D.A.18:0018:10235km
Wrocław lotnisko18:4018:45246km
WrocławKraków39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
19:15
Kraków MDA, ul. Bosacka 1822:30235km
KrakówWrocławNaN NaN3h 21min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:579:20
Częstochowa Stradom10:5110:54147km
Lubliniec11:1511:17182km
Opole Główne11:4911:52238km
Brzeg12:1312:15278km
Oława12:2312:24293km
Wrocław Główny12:4113:01319km
Wrocław Mikołajów13:0613:08323km
WrocławKraków32,00 zł4h 0min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
3:50
GLIWICE Plac Piastów 055:405:40
KATOWICE D.A. ul. Skargi6:106:10
Balice, KRAKÓW AIRPORT7:007:00
KRAKÓW MDA7:507:50
WrocławKraków35,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:20
Kraków MDA, ul. Bosacka 1820:35235km
KrakówWrocław32,00 zł4h 10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:4014:40
Balice, KRAKÓW AIRPORT15:1515:15
KATOWICE D.A. ul. Skargi16:2516:25
GLIWICE Plac Piastów 0516:5516:55
WROCŁAW D.A.18:50
WrocławKrakówNaN NaN3h 34min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:08
Oława17:2317:2526km
Brzeg17:3417:3641km
Opole Główne17:5818:0081km
Lubliniec18:4318:46137km
Częstochowa Stradom19:1019:14172km
Kraków Główny20:4221:02319km
KrakówWrocław39,99 zł3h 15min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:00
Wrocław, D.A.12:15235km

Kraków i Wrocław to jedne z największych miast w Polsce. Podkreślić należy fakt, że są one ze sobą bardzo dobrze skomunikowane ze względu na autostradę Dzięki temu bardzo szybko można pokonać określoną odległość. Trasa liczy około 270 kilometrów. Można ją pokonać już w około 2,5 godziny. Na określonym odcinku znajdziemy kilka punktów, na których należy uiścić opłaty.

Autobus jako środek pozwalający na poruszanie się między wskazanymi miastami

Jednym ze sposobów poruszania się między miastami jest autobus. Podkreślić należy fakt, że ze względu na atrakcyjność miast mamy w tym przypadku do wyboru różnych przewodników. Ludzie bardzo często wybierają połączenie Kraków-Wrocław. Rozkład jazdy autobusów zapewnia im bardzo duże możliwości. Istotne jest to, że różne firmy oferują ceny w podobnej wysokości. Kształtuje się ona na poziomie 40-50 zł za bilet normalny. W przypadku takiego środka transportu musimy się liczyć z koniecznością poświecenia od 3 do 5 godzin. Szybciej dojedziemy, gdy zdecydujemy się na prywatnych przewoźników, którzy konkurują nie tylko ceną, a możliwością dotarcia w wybrane miejsce w krótszej perspektywie czasowej.

A może warto wybrać podróż pociągiem?

Inną możliwością poruszania się na trasie Kraków-Wrocław jest pociąg. Jest to bardzo wygodna alternatywa. Cena przejazdu kształtuje się na poziomie 50-60 zł w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem zakupi się bilet. Podróż tym środkiem komunikacji trwa około 5 godzin. Można dojechać do celu bezpośredni, bądź z przesiadką w Katowicach. Oczywiście wówczas przejazd się przedłuża. Podkreślić należy fakt, że podróżowanie pociągiem w Polsce staje się coraz bardziej komfortowe. Dlatego też wybierając się w podróż na określonej trasie warto skorzystać z takiej możliwości.

Czy na trasie Kraków-Wrocław istnieją połączenia lotnicze?

W Polsce połączenia lotnicze pomiędzy miastami staja się coraz popularniejszą formą podróżowania. Wynika to z faktu możliwości pokonania odległości w bardzo krótkim czasie. Jednakże biorąc pod uwagę stosunkowo małą odległość między Krakowem i Wrocławiem, która kształtuje się na poziomie 270 kilometrów, a także połączenie autostradą A4, na określonej trasie nie znajdziemy bezpośrednich połączeń lotniczych. Chociaż nie oznacza to faktu, że nie ma tutaj możliwości skorzystania z takiej opcji. Można polecieć na trasie Kraków-Wrocław z przesiadką w Warszawie. Lot samolotem zapewnia bardzo dużo satysfakcji i radości. Jednakże trzeba liczyć się tutaj z wysoką ceną. Koszt biletu w jedną stronę to niebagatelna suma kształtująca się na poziomie 400 złotych.

Kraków i Wrocław to piękne miasta, które warto zobaczyć. Dlatego też dobre skomunikowanie pomiędzy tymi miastami jest bardzo istotną sprawą. Gdy wybieramy się w daną podróż możemy skorzystać z samochodu, autobusu, pociągu, a nawet samolotu. Mamy bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o opcje transportu, jak i rozkłady jazdy czy lotów. Możemy wybrać taki sposób, który najbardziej odpowiada pod względem ceny, a także samego sposobu. Wybór należy do nas!