Jak najlepiej dojechać z Amsterdamu do Wrocławia – autobusem, pociągiem, samochodem czy samolotem?

Jak najlepiej podróżować między tymi dwoma, niewątpliwie pięknymi europejskimi miastami? Poniższe wskazówki powinny okazać się pomocne.

 

Jak najlepiej dojechać z Amsterdamu do Wrocławia samochodem?

 

Istnieją trzy główne trasy i sposoby dotarcia z Amsterdamu do Wrocławia:

 

  • pierwsza z nich prowadzi przez trasę E30 do Osnabrück i Hanoweru, następnie trasą nr 2 należy kierować się na Poczdam i za Poczdamem kierować się na południe trasą nr 13 i 15 aż do przejścia granicznego z Polską. Za przejściem granicznym kierować się na Wrocław. Odległość wynosi wówczas około 964 km, a jej pokonanie około 10-11 godzin.
  • druga możliwa trasa sugeruje, aby minąć Arnhem i kierować się na Dortmund oraz Kassel, a następnie drogą nr 38 do Lipska i później drogą nr 14 do Drezna. Za Dreznem należy obrać drogę 4 aż do przejścia granicznego i tam trasą E40 i A4 kierować się do Wrocławia. Odległość wyniesie ok. 1000 km, a jej pokonanie około 10-11 godzin.
  • trzecia możliwa trasa łączy dwie wyżej wymienione, z tym, że przed Magdeburgiem (mijanym na trasie 1) należy skręcić na południe na trasę nr 14, minąć Lipsk i kontynuować drogę do Drezna. Odległość do pokonania wyniesie wówczas około 1023 km, a czas jej pokonania to około 10-11 godzin.  

 

Jak dojechać z Amsterdamu do Wrocławia autobusem?

 

Jeśli zdecydujesz się na pokonanie trasy Amsterdam to Wroclaw, Amsterdam Wrocław bus publicznym środkiem komunikacji takim jak autobus, możesz skorzystać z usług przewoźników EST-Lorek, Eurolines i Sindbad. W zależności od dnia, autobusy jeżdżą z różną częstotliwością, maksymalnie kilka razy dziennie. Ich ceny oscylują od 130 do około 200 i więcej złotych, a czas przejazdu od 12 do ponad 16 godzin, w zależności od trasy do pokonania, godzin i przewoźnika.

 

Jak dojechać z Amsterdamu do Wrocławia pociągiem?

 

Podróż koleją z Amsterdamu do Wrocławia wymaga przesiadania się minimum dwukrotnie. Jeżeli zdecydujesz się na ten środek transportu, możesz albo wyjechać z dworca Amsterdam Centraal do Berlina i następnie przesiąść się w Berlinie do pociągu w Polsce i zrobić przesiadkę we Wrocławiu albo Rzepinie. Czas przejazdu będzie zbliżony do czasu przejazdu autobusem, jednak cena wyższa plus trzeba się liczyć z niewygodnymi przesiadkami.

 

Jak dolecieć z Amsterdamu do Wrocławia samolotem?

 

Nie istnieją bezpośrednie połączenia samolotowe między dwoma miastami. Choć lot z przesiadką np. w Monachium albo Warszawie może być najszybszym rozwiązaniem, to trzeba liczyć się z tym, że połączenia są zwyczajnie bardzo drogie, kilka lub kilkunastrokrotnie droższe niż połączenia autobusem, a do samego biletu należy doliczyć opłaty za bagaż.

 

Jak widać, dojazd autobusem wydaje się być najtańszym rozwiązaniem i do tego autobus jeździ bezpośrednio między dwoma miastami. Wybrany środek transportu zależy jednak od naszych możliwości, celu podróży, nakładów finansowych i innych.