Gdzie zjeść dobrą pizzę we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Zabytkowe stare miasto, mnogość atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz malownicze krajobrazy przyciągają podróżników z różnych zakątków kraju i świata. Odwiedzając Wrocław, warto wiedzieć, gdzie możemy mile spędzić czas przy smacznym posiłku. Podpowiadamy, do jakich miejsc warto się wybrać, aby zjeść najlepszą pizzę w tym mieście. 

Pizzerie w pobliżu rynku

Będąc we Wrocławiu, nie sposób pominąć w planie wycieczki starego miasta. Jego sercem jest rynek z zabytkowym ratuszem, a jego w pobliżu znaleźć możemy wiele restauracji, w których zjemy smaczny obiad. Najbliżej rynku umiejscowiony jest lokal Piekielny Kupiec, oferujący szeroki wybór różnego rodzaju pizzy i innych dań kuchni włoskiej. Dodatkowym atutem tego miejsca jest korzystna lokalizacja i klimatyczny wystrój. Innym miejscem w okolicy starego miasta jest Iggy Pizza. To nowoczesny lokal położony przy ulicy Kuźniczej. Oferuje klientom tradycyjną pizzę jak i jej odmianę w postaci pizzy bianca, chrupiącej a jednocześnie miękkiej dzięki specjalnej recepturze ciasta. Poza klasycznym daniem ze słonecznej Italii w lokalu znajdziemy także wiele przystawek w postaci serów, warzyw, wędlin oraz pieczywa. W pobliżu rynku znaleźć możemy także lokal znanej w całej Polsce sieci pizzerii Dominium. Tamtejszą pizzę możemy zjeść w różnych wariantach ciast a także z wybranymi przed siebie dodatkami. Znajdziemy tam również bogatą ofertę napojów i słodkich deserów. Nieco dalej od centrum starego miasta znajduje się popularny lokal Piec Na Szewskiej. Ta klimatyczna pizzeria oferuje najsmaczniejszą pizzę typu neapolitańskiego czyli pierwotną wersję pizzy cenioną za niezwykły zapach i odpowiednio wypieczone ciasto. W dodatku zawarte w tamtejszej pizzy składniki pochodzą z włoskich upraw a posiłki przygotowywane są w tradycyjnych piecach opalanych drewnem, gwarantujących wyjątkową świeżość i aromatyczny zapach potraw. W menu lokalu znajdziemy także makarony, sałatki oraz smakowite kluski gnocchi.

Inne warte uwagi pizzerie

Poza lokalami w pobliżu starego miasta znajdziemy kilka najlepszych pizzerii w innych dzielnicach miasta. Na uwagę zasługuje chociażby pizzeria Bravo, zlokalizowana na placu Grunwaldzkim. Dużym atutem tego miejsca jest jego korzystne położenie – łatwo dotrzemy do niego liniami komunikacji miejskiej. W lokalu znajdziemy smaczne pizze w przystępnych i niższych niż na starym mieście cenach. Pizzeria oferuje trzydzieści rodzajów pizzy a także naleśniki z pieca i zapiekane makarony. Innym polecanym lokalem jest Pizza nel Parco, znajdująca się w pobliżu malowniczego Parku Szczytnickiego i Ogrodu Japońskiego – miejsc często odwiedzanych przez turystów. Równie często odwiedzana jest sama pizzeria, która cieszy się dużą popularnością ze względu na iście włoski wystrój lokalu oraz zawsze świeże składniki pizzy. Będąc w Pizzy nel Parco, warto skosztować tak zwanej pizzy miesiąca, która komponowana jest z sezonowych składników dobranych w zależności od pory roku.