Bus Kudowa-Zdrój – Wrocław. Jak dojechać, rozkład jazdy, atrakcje

Kudowa-Zdrój – Kłodzko – Ząbkowice Śl. – Wrocław

Całość trasy ma około 126 kilometrów i trwa 3 godziny, pierwszy przystanek znajduje się w Kudowie-Zdrój na ul. 1 Maja/Poznańskiej.

Kudowa-Zdrój (5:30 7:20 9:25 13:30 14:55 17:25 )

Już na samym początku trasy, w Kudowie-Zdrój znajdziemy wiele interesujących obiektów, które warte są zobaczenia. Zdecydowanie przoduje tu Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, które gwarantują niezapomniane widoki i przeżycia. W samej Kudowie, silnych emocji dostarcza Kaplica Czaszek, jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów.

Jeleniów 5:36 7:26 9:31 13:36 15:01 17:31

Naszym pierwszym przystankiem, do którego dojeżdżamy już po 6, jest Jeleniów, a w nim ciekawy pod kątem zarówno architektonicznym jak i historycznym, folwark. Składa się z dwóch wozowni, oficyny mieszkalnej i stodoły. Od pałacu oddzielony jest potokiem, niestety po moście nie został już nawet ślad. Sam folwark jest w stanie ruiny, choć nadal jest warty obejrzenia.

Lewin Kłodzki 5:40 7:30 9:35 13:40 15:05 17:35

Stojący na brzegu stocza, kościół parafialny przedstawia skrzyżowanie stylu barokowego, gotyckiego i renesansowego. Budzi sympatyczne wrażenie, jest niewielki a widok spod jego murów jest wręcz bajkowy. Godny uwagi jest również znajdujący się nieopodal Ogród Japoński, założony przez Państwo Edwarda i Lucynę Majcher – laureatów licznych nagród.

Duszniki 5:52 7:42 9:47 13:52 15:17 17:47

Następny przystanek jest po 12 minutach jazdy, a jego największą atrakcją jest Muzeum Papiernictwa. Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość nudnym tematem, bo cóż ciekawego można dowiedzieć się o papierze? Okazuje się, że znacznie więcej niż jesteśmy w stanie dowiedzieć się w ciągu jednej wizyty w muzeum.

Szczytna 5:54 7:44 9:49 13:54 15:19 17:49

Główną atrakcją jest znajdujący się na żółtym szlaku XIX wieczny zamek. Jego piękne mury można podziwiać jedynie z zewnątrz, ponieważ w środku znajduje się ośrodek pomocy społecznej. Na szczęście teren dookoła zamku jest ogólnodostępny, a widoki jakie się roztaczają z punktu widokowego warte są wspinaczki.

Polanica Zdrój 6:05 7:55 10:00 14:05 15:30 18:00

Kolejne 6 minut dalej autokarem i jesteśmy w pięknej miejscowości. W Parku Szachowym i Parku Zdrojowym można spacerować godzinami. Zadbane ogrody i drzewa oraz czyste chodniki i ławki zachęcają, aby na chwilę usiąść i spokojnie przyglądać się leniwie szumiącym drzewom. Dodatkowo czeka na nas Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa, w której każdy rodzaj wody jest szczegółowo opisany oraz podane są wskazania oraz przeciw wskazania dla osób chcących skosztować wody zdrowszej niż tej kupowanej zazwyczaj w plastikowych butelkach.

Kłodzko 6:21 8:11 10:16 14:21 15:46 18:16

Po 16 minutach drogi trafiamy do Kłodzka. Warta zwiedzenia jest Twierdza Kłodzko. Zadbana i dobrze oznakowana. Można w niej poznać nieco historii, albo przysiąść na ławce i rozkoszować się widokami. Interesująca jest również, szczególnie w upalne dni, krótka, podziemna trasa turystyczna, przedstawiająca codzienne życie ludzi w nieco starszych czasach.

Ząbkowice Śląskie 6:53 8:43 10:48 14:53 16:18 18:48

Zabytkowe miasto, pełne uroku. Znajduje się tu Krzywa Wieża – jedna z kilku w Polsce. Wrażenie robią również okazałe ruiny zamku renesansowego, a także sama starówka. W mieście nadal znajdują się mury miejskie, a w całość pięknie wkomponował się stary kościół Św. Anny.

Łagiewniki 7:17 9:07 11:12 15:17 16:42 19:12

Niewielki dwór z przełomu XVIII i XIX wieku, wraz z pozostałościami parku, jest przyjemnym miejscem na spacer. Dodatkowo parę kapliczek i mały, drewniany kościół. Wszystko to robi bajeczne wrażenie, szczególnie w porannych godzinach, kiedy nad łąkami unosi się mgła.

Wrocław 7:57 9:47 11:52 15:57 17:22 19:52

Z Łagiewnik jedziemy 40 minut. Jest to najdłuższa część podróży. Tutaj miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest wiele, nie jest to wycieczka na jeden dzień. Z ważniejszych wymienić warto Hydropolis, gdzie dowiemy się wszystkiego o wodzie, a także Afrykarium – jedyne na świecie oceanarium poświęcone jedynie faunie Afryki.

Rozkład jazdy autobusów i pociągów Kudowa-Zdrój – Wrocław, Wrocław – Kudowa-Zdrój:

Przystanek początkowyPrzystanek końcowyCzas odjazduCzas przyjazduCena za biletCzas podróżyPrzewoźnikŚrodek transportu
Kudowa Zdrój, D.K.Wrocław, D.A.15:5118:2029.99PLN2h:29minFlixBusBus
Kudowa Zdrój, D.K.Wrocław, D.A.10:0512:3019.99PLN2h:25minFlixBusBus
Kudowa ZdrójWrocław Główny9:4512:3723.60PLN2h:52minKoleje Dolnośląskie S.A.Pociąg
KUDOWA ZDRÓJ ul. 1 MajaWrocław, D.A.8:3511:1529.00PLN2h:40minPolonusBus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów17:2520:0215.99PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów14:5517:3215.99PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów13:3016:0715.99PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Kudowa ZdrójWROCŁAW D.A.10:4513:3027.99PLN2h:45minPKS Sieradz Spółka z o.o.Bus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów9:2512:0225.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów7:209:5715.99PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów5:308:0715.99PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Kudowa Zdrój, D.K.Wrocław, D.A.10:0512:3025.99PLN2h:25minFlixBusBus
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃSWrocław, Dawida/Joannitów9:2512:0215.99PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Wrocław, Dawida/JoannitówKudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska18:3021:0725.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Wrocław, Dawida/JoannitówKudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska17:0519:4225.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Wrocław, D.A.Kudowa Zdrój, D.K.16:3018:5519.99PLN2h:25minFlixBusBus
Wrocław GłównyKudowa Zdrój16:2819:2823.60PLN3h:0minKoleje Dolnośląskie S.A.Pociąg
Wrocław, D.A.KUDOWA ZDRÓJ ul. 1 Maja15:5518:3529.00PLN2h:40minPolonusBus
Wrocław, Dawida/JoannitówKudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska13:4516:2225.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Wrocław, D.A.Kudowa Zdrój, D.K.12:3515:0419.99PLN2h:29minFlixBusBus
Wrocław GłównyKudowa Zdrój12:1414:5323.60PLN2h:39minKoleje Dolnośląskie S.A.Pociąg
Wrocław, Dawida/JoannitówKudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska11:1013:4725.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Wrocław, Dawida/JoannitówKudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska10:0012:3725.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
Wrocław, Dawida/JoannitówKudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska6:058:4225.00PLN2h:37minPW BESKID PRZEWOZY Sp. z o.o. Sp. k.Bus
WROCŁAW D.A.Kudowa Zdrój13:5016:2527.99PLN2h:35minPKS Sieradz Spółka z o.o.Bus
Wrocław, D.A.Kudowa Zdrój, D.K.16:3018:5514.99PLN2h:25minFlixBusBus
Wrocław, D.A.Kudowa Zdrój, D.K.12:3515:0439.99PLN2h:29minFlixBusBus

Przystanki autobusowe i kolejowe na trasie Kudowa-Zdrój – Wrocław, Wrocław – Kudowa-Zdrój:

WrocławKudowa-Zdrój25,00 zł2h 37min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:05
WROCŁAW – HALLERA / Powst. Śl.17:1417:1410km
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro17:2417:2412km
ŁAGIEWNIKI17:5217:5246km
Nowa Wieś Niemczańska18:0518:0562km
PRZERZECZYN ZDRÓJ18:0718:0764km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.18:1918:1988km
Kłodzko, Podegrodzie18:3918:39101km
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA18:4118:45102km
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)18:4918:49103km
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)18:5118:51104km
SZALEJÓW GÓRNY19:0119:01112km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka19:0519:05116km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/5819:0719:07117km
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY19:1119:11121km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA19:1419:14122km
SZCZYTNA, DOLINA19:1819:18124km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM19:2019:20127km
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki19:3219:32137km
JELENIÓW,NŻ19:3419:34140km
JELENIÓW19:3619:36140km
Kudowa Zdrój, D.K.19:3819:38142km
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Szkolna19:4019:40143km
Kudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska19:42144km
Kudowa-ZdrójWrocław15,99 zł2h 37min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:30
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel13:3213:321km
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP13:3413:341km
JELENIÓW13:3613:364km
JELENIÓW,NŻ13:3813:384km
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki13:4013:407km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM13:5213:5217km
SZCZYTNA, DOLINA13:5413:5420km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA13:5813:5822km
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY14:0114:0123km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/5814:0514:0527km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka14:0714:0728km
SZALEJÓW GÓRNY14:1114:1132km
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)14:2114:2140km
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)14:2314:2341km
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA14:2714:3142km
Kłodzko, Podegrodzie14:3314:3343km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.14:5314:5356km
PRZERZECZYN ZDRÓJ15:0315:0380km
Nowa Wieś Niemczańska15:0515:0582km
ŁAGIEWNIKI15:1715:1798km
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro15:4515:45132km
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa15:5715:57139km
Wrocław, Dawida/Joannitów16:07144km
WrocławKudowa-Zdrój25,00 zł2h 37min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:45
WROCŁAW – HALLERA / Powst. Śl.13:5413:5410km
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro14:0414:0412km
ŁAGIEWNIKI14:3214:3246km
Nowa Wieś Niemczańska14:4514:4562km
PRZERZECZYN ZDRÓJ14:4714:4764km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.14:5914:5988km
Kłodzko, Podegrodzie15:1915:19101km
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA15:2115:25102km
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)15:2915:29103km
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)15:3115:31104km
SZALEJÓW GÓRNY15:4115:41112km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka15:4515:45116km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/5815:4715:47117km
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY15:5115:51121km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA15:5415:54122km
SZCZYTNA, DOLINA15:5815:58124km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM16:0016:00127km
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki16:1216:12137km
JELENIÓW,NŻ16:1416:14140km
JELENIÓW16:1616:16140km
Kudowa Zdrój, D.K.16:1816:18142km
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Szkolna16:2016:20143km
Kudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska16:22144km
WrocławKudowa-Zdrój19,99 zł2h 25min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:2016:30
KŁODZKO, D.A.18:0518:1078km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka18:2518:3089km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM18:4518:4598km
Kudowa Zdrój, D.K.18:55108km
Kudowa-ZdrójWrocław27,99 zł2h 45min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
10:45
Kudowa Zdrój, D.K.10:5010:502km
Lewin Kłodzki, Lewin Kłodz. Pl.Kościuszki10:5610:566km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM11:0811:0815km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA11:1511:1520km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka11:2511:2527km
KŁODZKO, UL.LISIA11:4011:4039km
KŁODZKO, D.A.11:4512:0040km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.12:2512:2563km
ŁAGIEWNIKI12:5012:5089km
WROCŁAW D.A.13:3014:30130km
WROCŁAW PLAC GRUNWALDZKI 2092514:3914:39133km
WROCŁAW-PSIE POLE STACJA14:4814:48140km
Kudowa-ZdrójWrocław25,00 zł2h 37min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:25
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel9:279:271km
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP9:299:291km
JELENIÓW9:319:314km
JELENIÓW,NŻ9:339:334km
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki9:359:357km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM9:479:4717km
SZCZYTNA, DOLINA9:499:4920km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA9:539:5322km
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY9:569:5623km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/5810:0010:0027km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka10:0210:0228km
SZALEJÓW GÓRNY10:0610:0632km
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)10:1610:1640km
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)10:1810:1841km
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA10:2210:2642km
Kłodzko, Podegrodzie10:2810:2843km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.10:4810:4856km
PRZERZECZYN ZDRÓJ10:5810:5880km
Nowa Wieś Niemczańska11:0011:0082km
ŁAGIEWNIKI11:1211:1298km
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro11:4011:40132km
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa11:5211:52139km
Wrocław, Dawida/Joannitów12:02144km
WrocławKudowa-Zdrój27,99 zł2h 35min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
WROCŁAW-PSIE POLE STACJA12:5212:5210km
WROCŁAW PLAC GRUNWALDZKI 2092013:0113:013km
13:1013:50
ŁAGIEWNIKI14:3014:3041km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.14:5514:5567km
KŁODZKO, D.A.15:2015:2590km
KŁODZKO, UL.LISIA15:3015:3091km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka15:4515:45103km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA15:5515:55110km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM16:0216:02115km
Lewin Kłodzki, Lewin Kłodz. Pl.Kościuszki16:1416:14124km
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP16:2016:20128km
KUDOWA ZDRÓJ, ul.Szkolna 3516:2216:22129km
Kudowa Zdrój16:25130km
WrocławKudowa-Zdrój25,00 zł2h 37min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:05
WROCŁAW – HALLERA / Powst. Śl.6:146:1410km
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro6:246:2412km
ŁAGIEWNIKI6:526:5246km
Nowa Wieś Niemczańska7:057:0562km
PRZERZECZYN ZDRÓJ7:077:0764km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.7:197:1988km
Kłodzko, Podegrodzie7:397:39101km
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA7:417:45102km
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)7:497:49103km
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)7:517:51104km
SZALEJÓW GÓRNY8:018:01112km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka8:058:05116km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/588:078:07117km
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY8:118:11121km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA8:148:14122km
SZCZYTNA, DOLINA8:188:18124km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM8:208:20127km
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki8:328:32137km
JELENIÓW,NŻ8:348:34140km
JELENIÓW8:368:36140km
Kudowa Zdrój, D.K.8:388:38142km
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Szkolna8:408:40143km
Kudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska8:42144km
WrocławKudowa-Zdrój27,99 zł2h 35min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
WROCŁAW-PSIE POLE STACJA12:5212:5210km
WROCŁAW PLAC GRUNWALDZKI 2092013:0113:013km
13:1013:50
ŁAGIEWNIKI14:3014:3041km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.14:5514:5567km
KŁODZKO, D.A.15:2015:2590km
KŁODZKO, UL.LISIA15:3015:3091km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka15:4515:45103km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA15:5515:55110km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM16:0216:02115km
Lewin Kłodzki, Lewin Kłodz. Pl.Kościuszki16:1416:14124km
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP16:2016:20128km
KUDOWA ZDRÓJ, ul.Szkolna 3516:2216:22129km
Kudowa Zdrój16:25130km
WrocławKudowa-Zdrój25,00 zł2h 37min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
10:00
WROCŁAW – HALLERA / Powst. Śl.10:0910:0910km
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro10:1910:1912km
ŁAGIEWNIKI10:4710:4746km
Nowa Wieś Niemczańska11:0011:0062km
PRZERZECZYN ZDRÓJ11:0211:0264km
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.11:1411:1488km
Kłodzko, Podegrodzie11:3411:34101km
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA11:3611:40102km
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)11:4411:44103km
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)11:4611:46104km
SZALEJÓW GÓRNY11:5611:56112km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka12:0012:00116km
Polanica-Zdrój, POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/5812:0212:02117km
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY12:0612:06121km
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA12:0912:09122km
SZCZYTNA, DOLINA12:1312:13124km
Duszniki-Zdrój, Duszniki Zdroj, ZEM12:1512:15127km
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki12:2712:27137km
JELENIÓW,NŻ12:2912:29140km
JELENIÓW12:3112:31140km
Kudowa Zdrój, D.K.12:3312:33142km
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Szkolna12:3512:35143km
Kudowa Zdrój,1 Maja/Warszawska12:37144km