Bus Kudowa-Zdrój – Wrocław. Jak dojechać, rozkład jazdy, atrakcje

Kudowa-Zdrój – Kłodzko – Ząbkowice Śl. – Wrocław

Całość trasy ma około 126 kilometrów i trwa 3 godziny, pierwszy przystanek znajduje się w Kudowie-Zdrój na ul. 1 Maja/Poznańskiej.

Kudowa-Zdrój (5:30 7:20 9:25 13:30 14:55 17:25 )

Już na samym początku trasy, w Kudowie-Zdrój znajdziemy wiele interesujących obiektów, które warte są zobaczenia. Zdecydowanie przoduje tu Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, które gwarantują niezapomniane widoki i przeżycia. W samej Kudowie, silnych emocji dostarcza Kaplica Czaszek, jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów.

Jeleniów 5:36 7:26 9:31 13:36 15:01 17:31

Naszym pierwszym przystankiem, do którego dojeżdżamy już po 6, jest Jeleniów, a w nim ciekawy pod kątem zarówno architektonicznym jak i historycznym, folwark. Składa się z dwóch wozowni, oficyny mieszkalnej i stodoły. Od pałacu oddzielony jest potokiem, niestety po moście nie został już nawet ślad. Sam folwark jest w stanie ruiny, choć nadal jest warty obejrzenia.

Lewin Kłodzki 5:40 7:30 9:35 13:40 15:05 17:35

Stojący na brzegu stocza, kościół parafialny przedstawia skrzyżowanie stylu barokowego, gotyckiego i renesansowego. Budzi sympatyczne wrażenie, jest niewielki a widok spod jego murów jest wręcz bajkowy. Godny uwagi jest również znajdujący się nieopodal Ogród Japoński, założony przez Państwo Edwarda i Lucynę Majcher – laureatów licznych nagród.

Duszniki 5:52 7:42 9:47 13:52 15:17 17:47

Następny przystanek jest po 12 minutach jazdy, a jego największą atrakcją jest Muzeum Papiernictwa. Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość nudnym tematem, bo cóż ciekawego można dowiedzieć się o papierze? Okazuje się, że znacznie więcej niż jesteśmy w stanie dowiedzieć się w ciągu jednej wizyty w muzeum.

Szczytna 5:54 7:44 9:49 13:54 15:19 17:49

Główną atrakcją jest znajdujący się na żółtym szlaku XIX wieczny zamek. Jego piękne mury można podziwiać jedynie z zewnątrz, ponieważ w środku znajduje się ośrodek pomocy społecznej. Na szczęście teren dookoła zamku jest ogólnodostępny, a widoki jakie się roztaczają z punktu widokowego warte są wspinaczki.

Polanica Zdrój 6:05 7:55 10:00 14:05 15:30 18:00

Kolejne 6 minut dalej autokarem i jesteśmy w pięknej miejscowości. W Parku Szachowym i Parku Zdrojowym można spacerować godzinami. Zadbane ogrody i drzewa oraz czyste chodniki i ławki zachęcają, aby na chwilę usiąść i spokojnie przyglądać się leniwie szumiącym drzewom. Dodatkowo czeka na nas Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa, w której każdy rodzaj wody jest szczegółowo opisany oraz podane są wskazania oraz przeciw wskazania dla osób chcących skosztować wody zdrowszej niż tej kupowanej zazwyczaj w plastikowych butelkach.

Kłodzko 6:21 8:11 10:16 14:21 15:46 18:16

Po 16 minutach drogi trafiamy do Kłodzka. Warta zwiedzenia jest Twierdza Kłodzko. Zadbana i dobrze oznakowana. Można w niej poznać nieco historii, albo przysiąść na ławce i rozkoszować się widokami. Interesująca jest również, szczególnie w upalne dni, krótka, podziemna trasa turystyczna, przedstawiająca codzienne życie ludzi w nieco starszych czasach.

Ząbkowice Śląskie 6:53 8:43 10:48 14:53 16:18 18:48

Zabytkowe miasto, pełne uroku. Znajduje się tu Krzywa Wieża – jedna z kilku w Polsce. Wrażenie robią również okazałe ruiny zamku renesansowego, a także sama starówka. W mieście nadal znajdują się mury miejskie, a w całość pięknie wkomponował się stary kościół Św. Anny.

Łagiewniki 7:17 9:07 11:12 15:17 16:42 19:12

Niewielki dwór z przełomu XVIII i XIX wieku, wraz z pozostałościami parku, jest przyjemnym miejscem na spacer. Dodatkowo parę kapliczek i mały, drewniany kościół. Wszystko to robi bajeczne wrażenie, szczególnie w porannych godzinach, kiedy nad łąkami unosi się mgła.

Wrocław 7:57 9:47 11:52 15:57 17:22 19:52

Z Łagiewnik jedziemy 40 minut. Jest to najdłuższa część podróży. Tutaj miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest wiele, nie jest to wycieczka na jeden dzień. Z ważniejszych wymienić warto Hydropolis, gdzie dowiemy się wszystkiego o wodzie, a także Afrykarium – jedyne na świecie oceanarium poświęcone jedynie faunie Afryki.

Lista przystanków autobusowych na trasie Kudowa-Zdrój – Wrocław

Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃS
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP
JELENIÓW
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃS
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
JELENIÓW,NŻ
Jeleniów
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃS
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃS
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃS
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA-ZDRÓJ UL.1 MAJA/POZNAŃS
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP
JELENIÓW
JELENIÓW,NŻ
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki
Duszniki Zdroj, ZEM
SZCZYTNA, DOLINA
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP
JELENIÓW
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP
JELENIÓW
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP
JELENIÓW
Kudowa Zdrój, Zdrojowa/Kościel
KUDOWA ZDRÓJ, ul. Główna, PKP
Jeleniów
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki
Duszniki Zdroj, ZEM
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY
POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/58
JELENIÓW,NŻ
Jeleniów
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki
JELENIÓW,NŻ
Jeleniów
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki
JELENIÓW,NŻ
Jeleniów
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki
JELENIÓW
JELENIÓW,NŻ
SZCZYTNA, DOLINA
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY
POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka
SZALEJÓW GÓRNY
Kłodzko, Podegrodzie
Duszniki Zdroj, ZEM
SZCZYTNA, DOLINA
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA
Duszniki Zdroj, ZEM
SZCZYTNA, DOLINA
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA
Duszniki Zdroj, ZEM
SZCZYTNA, DOLINA
Jeleniów
LEWIN KŁODZKI Pl. Kościuszki
Duszniki Zdroj, ZEM
POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/58
POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka
SZALEJÓW GÓRNY
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)
Kłodzko, Podegrodzie
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY
POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/58
POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY
POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/58
POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY
POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/58
SZCZYTNA, DOLINA
SZCZYTNA,SKRZ. ul.SIENKIEWICZA
SZCZYTNA, DOM WCZASOWY
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA
SZALEJÓW GÓRNY
Kłodzko, Podegrodzie
SZALEJÓW GÓRNY
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)
POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka
SZALEJÓW GÓRNY
Kłodzko, Podegrodzie
POLANICA ZDR,W. POLSKIEGO25/58
POLANICA ZDR., D.A. ul.Kłodzka
SZALEJÓW GÓRNY
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.
PRZERZECZYN ZDRÓJ
Nowa Wieś Niemczańska
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. DUSZNICKA (PKS)
Kłodzko, Podegrodzie
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.
PRZERZECZYN ZDRÓJ
Nowa Wieś Niemczańska
Nowa Wieś Niemczańska
ŁAGIEWNIKI
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.
Kłodzko, Podegrodzie
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.
KŁODZKO, ul. Kościuszki (targ)
Kłodzko, Podegrodzie
Nowa Wieś Niemczańska
ŁAGIEWNIKI
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa
Wrocław, Dawida/Joannitów
PRZERZECZYN ZDRÓJ
Nowa Wieś Niemczańska
Nowa Wieś Niemczańska
PRZERZECZYN ZDRÓJ
Nowa Wieś Niemczańska
PRZERZECZYN ZDRÓJ
Nowa Wieś Niemczańska
Nowa Wieś Niemczańska
KŁODZKO, UL. ŁUŻYCKA
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.
PRZERZECZYN ZDRÓJ
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa
Wrocław, Dawida/Joannitów
ŁAGIEWNIKI
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa
Nowa Wieś Niemczańska
ŁAGIEWNIKI
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro
ŁAGIEWNIKI
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro
Nowa Wieś Niemczańska
Nowa Wieś Niemczańska
ŁAGIEWNIKI
Wrocław, Dawida/Joannitów
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa
Wrocław, Dawida/Joannitów
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa
Wrocław, Dawida/Joannitów
BIELANY WROCŁAWSKIE, Makro
Wrocław, Hallera – al.Wiśniowa
Wrocław, Dawida/Joannitów