Atrakcje we Wrocławiu: najlepsze miejsca do odwiedzenia

Wrocław to piękne miasto nad rzeką. Tam jest miejsce, aby oczyścić turystę. W ciągu jednego dnia wszystko, co możesz zrobić.

Katedra Jana Chrzciciela, ul. Katedralna, otwarta od 10:00 do 18:00 (nieczynna w niedziele), wejście 4zl, wejście do wieży 5zl. Znajomość XIII wieku ze wspaniałą architekturą i największymi organami kościelnymi w Polsce.

Rynek, czyli rynek centralny, jest architektonicznym centrum Wrocławia i jego najbardziej oczywistą atrakcją. Jest to jeden z największych placów miejskich w Europie i zbudowany jest ze wszystkich stron przez fotogeniczne i interesujące budynki. Centrum życia turystycznego, miejsce, w którym turyści piją piwo.

Ratusz, ul. Sukiennice 14, południowa strona Rynku, czynne od 11:00 do 17:00 (nieczynne w poniedziałek), wejście 4zl. Budowa ratusza rozpoczęła się w XIV wieku. Był to jeden z nielicznych dużych wrocławskich budynków, który przetrwał II wojnę światową, a obecnie służy jako muzeum sztuki burgerowskiej. We wnętrzu znajdują się wspaniałe gotyckie wnętrza.

Piwnica Świdnicka, akademicko udokumentowana ponad 500 lat piwa w tym miejscu.

Ostrów Tumski, grupa wysp na Odrze z pięknymi katedrami i kilkoma letnimi budynkami, dla tych, którzy spędzą romantyczny wieczór, przechadzając się po tajnych ceglanych ulicach, MUSI. Uzupełniają go ręcznie oświetlone lampki nocne.

Kościół św. Elżbiety, ul. Elżbiety 1, czynny od 9:00 do 16:00 (od 13:00 do 16:00 w niedziele), wejście do wieży (bez windy) 5 zł. Po północno-wschodniej stronie Rynku znajduje się duży i imponujący średniowieczny budynek z wieżą o wysokości 90 m, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Stare Miasto.

Salt Square Pl. Solo, dawny rynek soli, teraz targ kwiatowy.

Panorama bitwy pod Raklavice, (Panorama Raklavitska Square), ul. Purkyniego 11, czynny od 9:00 do 16:00 od wtorku do niedzieli, wejście 20 zł (z wejściem do Muzeum Narodowego i Muzeum Etnograficznego, ważne przez tydzień). Ten gigantyczny obraz 360 stopni, przedstawiający zwycięstwo militarne Polski w 1794 r., Jest popularnym symbolem polskiego nacjonalizmu. Wycieczki w języku angielskim, francuskim i niemieckim odbywają się co godzinę bez dodatkowych opłat.

Muzeum Narodowe, Pl. Powstańców, czynna od 10:00 do 16:00 (nieczynna w poniedziałek), wejście 15zl. Cechy dużej kolekcji polskiej sztuki.

Opera House, ul. Świdnicka.

Park Szczytnicki, środkowo-wschodni Wrocław. Bardzo duży, obejmujący kilka kilometrów, jest to popularne miejsce spacerów. Jesienią staje się niesamowicie jasne i nie powinno go zabraknąć, jeśli pojedziesz tam pod koniec września lub w październiku.

Ogród japoński, część parku Szczytnicki, czynny od 9:00 do 19:00 kwiecień – październik, wejście 2zl. Reszta „Wystawy Światowej” w 1913 r., Która odbyła się we Wrocławiu, to duży ogród krajobrazowy, odrestaurowany przy pomocy rządu Japonii.

East Park (pl: Park Wschodni) nad brzegiem rzeki Oława to arcydzieło wzornictwa, ale zostało zapomniane przez dziesięciolecia. Po kilku latach renowacji jest to prawdziwy kamień szlachetny, który szczególnie warto odwiedzić w kwietniu, kiedy kwiaty mokradeł kwitną lub opadają, gdy roślinność zamienia się w malowniczą mieszankę czerwieni, żółci i złota. Ponieważ graniczy z częściowo dzikimi lasami i ma dużo wody, można nawet obserwować łabędzie zajmujące się ich gniazdami, zaledwie kilka metrów od deptaka.

Ogród botaniczny, ul. Sienkiewicza.

Synagoga pod bocianem białym, synagoga z XIX wieku.